+421 903 485 760 ahoj@ledist.sk

Najčastejšie otázky

 

Je montáž žiaroviek náročná?

Montáž žiaroviek prebieha spôsobom výmena kus za kus, tzv. Plug & Play. 

Odporúčame, však využiť služby servisu špeciálne na to určeného. Pre dosiahnutie ideálnej svietivosti je dôležité, aby boli žiarovky správne nastavené, taktiež je potrebné skontrolovať stav paraboly a samotného svetla. Bezpečnosť a ohľaduplnosť je na cestách prvoradá a preto dbajte, aby boli vaše svetlá v top stave pri AKOMKOĽVEK type žiarovky nielen led žiarovkách. Každá časť auta si z času na čas pýta pozornosť v podobe servisu, alebo údržby, bohužiaľ veľa z nás šoférov svetlám neprikladá veľkú dôležitosť a sú často zanedbané.

Čo je to Canbus?

Canbus je skratka pre Controller Area Network Network Bus. Tento systém monitoruje vaše vozidlo a hlási prevádzkové podmienky.

Systémy Canbus sa bežne vyskytujú v mnohých európskych vozidlách. Typickými autami, ktoré majú vstavanú funkciu Canbus sú napríklad Audi, Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Range Rover, Jaguar, Mitsubishi, Jeep, Volkswagen, Volvo, Škoda.  Tieto autá majú vo väčšine prípadov snímače, ktoré zisťujú, či svetlo funguje alebo nie.

Pretože žiarovky LED spotrebujú oveľa menej energie ako originálne halogénové žiarovky, počítač vozidla si môže myslieť, že žiarovka už nie je k dispozícii, a preto zobrazí chybové hlásenie alebo žiarovku, ktorá upozorní vodiča, že už svetlo nesvietilo; odtiaľ názov „bez chýb“.

Úlohou odporu je napodobniť príkon pôvodných halogénových žiaroviek, aby presvedčil počítač k domnienke, že žiarovky spotrebúvajú rovnakú rýchlosť napájania, takže vozidlo negeneruje žiadne chybové správy.

LED žiarovky s Canbus sa najčastejšie používajú na vonkajšie osvetlenie, ako sú smerovky, svetlomety, obrysové svetlá, svetlá ŠPZ a ďalšie. Vnútorné svetlá zvyčajne nepotrebujú Canbus žiarovky, ale pre niektoré vozidlá je to nevyhnutné.

Mám LED žiarovky s Canbus, ale stále hlásia chybu, prečo?

Pre vozidlá, ktoré vyžadujú Canbus žiarovky LED, existuje špecifický spôsob inštalácie svetiel, aby sa nezobrazovalo žiadne chybové hlásenie. Nasleduj tieto kroky: 

  1. Vyberte žiarovku LED a vymeňte ju za pôvodnú žiarovku, naštartujte vozidlo a skontrolujte, či chybové hlásenie nezmizlo.
  2. Vypnite motor a znovu nainštalujte žiarovky LED (uistite sa, že je na strane so správnou polaritou, inak vozidlo znova zaznamená chybové hlásenie). Ak je žiarovka LED nainštalovaná, ale polarita je nesprávna, budete musieť začať s odstraňovaním problémov znova od prvého kroku.
  3. Zatvorte všetky dvere, zamknite vozidlo a počkajte 10-15 sekúnd. Po uplynutí tejto doby naštartujte auto a zapnite svetlá, aby ste skontrolovali chybové hlásenie. 

Je to zvláštny postup, ale v minulosti sme zistili, že funguje dobre pre väčšinu vozidiel, ktoré sme riešili. Ak vyššie uvedené riešenie nefunguje, kontaktujte nás na ahoj@ledist.sk a nájdeme alternatívne riešenie problému.

Máte v ponuke žiarovky/produkty, ktoré zabránia signalizácií vypálenej žiarovky?

Drvivá väčšina žiaroviek, ktoré ponúkame majú už vstavaný Canbus (vysvetlenie viď. odpoveď vyššie). Canbus funguje takmer bez chybne, avšak ako sa stáva takmer vo všetkom môže nastať, že na 1 aute zo 100 bude žiarovka vykazovať chybu vypálenej žiarovky. Ak by takáto situácia nastala máme v ponuke aj tzv. Eliminátory (odpory), ktoré chybu odstránia.

Aký je rozdiel medzi vašimi LED žiarovkami a tými z AliExpress?

Produkty, ktoré ponúkame na predaj máme odskúšané, overené a upravené podľa našich požiadaviek. Dôverujeme našim produktom LEDIST a ponúkame 14 dňovú garanciu vrátenia peňazí, v prípade nespokojnosti s produktom, bez akýchkoľvek komplikácií. 

Ak si tovar objednáte do 14-tej, kuriér ich doručí nasledujúci pracovný deň. Nemusíte čakať mesiac alebo aj viac a nakoniec vám príde chybný, nesprávny alebo inak nevyhovujúci produkt. Väčšina z vás našich klientov, nám v tomto dalo za pravdu a sami uznali, že minuli ďaleko viac peňazí a stále nemali produkt, na ktorý by sa mohli spoľahnúť, prípadne reklamovať, ak nastal problém.

Náš zákaznícky servis sa postará o to, aby ste našli tú správnu žiarovku a tak nevyhadzovali peniaze za niečo čo nebude pasovať alebo nedajbože fungovať a vy tak prídete o svoje peniaze.

Majú žiarovky homologizáciu a sú povolené na cestách?

Pri každom našom produkte, ktorý si to vyžaduje máme uvedené upozornenie: LED žiarovky sú určené primárne pre vozidlá vybavené led svetlami od výroby, športové vozidlá, v ostatnom prípade je to na rozhodnutí zákazníka.

Zákazníkov sa v žiadnom prípade nesnažíme zavádzať a vždy radi uvedieme veci na pravú mieru. Pre lepší prehľad o tom, čo sa o LED svetlách a žiarovkách píše aj na iných stránkach prikladáme “linky”, kde si môžete prečítať a nájsť dodatočné informácie. Článok zo SME nájdete tu a ďalší článok z Auto magazínu nájdete tu.

V prípade, ak budete mať nejaké ďalšie otázky budeme radi, ak nás kontaktujete na ahoj@ledist.sk. 

Nebudem oslepovať okoloidúce autá?

Jedna sa o jednu z veľmi častých otázok. My všetci, ako šoféri sa často stretávame na cestách s tým, že nás oproti idúce auto “oslepuje” svojimi svetlami. Častokrát to ľudia pripisujú práve led žiarovkám. Samozrejme môžu to spôsobiť aj led žiarovky, alebo akékoľvek iné žiarovky, pokiaľ sú nekvalitné, zlé namontované, nastavené alebo nesprávne použité. Jednou z najčastejších príčin, kedy nás svetlá oslepujú nastáva vtedy, keď je auto naložené, plné ľudí inak povedané, keď je v ňom väčšia záťaž, ako obvykle. Spôsobuje to, že svetlá svietia nesprávne, do vrchu a tak oslepujú oproti idúce auta a pritom stačí len, tak málo a nastaviť “kolieskom” správnu výšku svetiel.

Pozrite si video, kde si to klient v oproti idúcom aute vyskúšal.

Kde v Prievidzi si viem vyzdvihnúť objednávku?

V Prievidzi a jeho okolí sa po dohode so zákazníkom vieme stretnúť podľa vašich požiadaviek.

S radosťou vám žiarovky doručíme, alebo sa stretneme aj v širšom okrese Prievidza, ak to budú momentálne pandemické podmienky dovoľovať.

V prípade, že máte konkrétne požiadavky týkajúce sa vyzdvihnutia tovaru, budeme radi, ak nás kontaktujete na ahoj@ledist.sk

A čo ďalej… ?

w

Máte otázky?

Nie ste si niečím istý, alebo máte otázky? Napíšte nám a my vám radi odpovieme.

Čo ponúkame?

Pozrite si naše kvalitné produkty, ktoré sme pre vás poctivo vybrali.

Chcete vidieť viac?

Navštívte aj naše sociálne siete a komunikujte s ostatnými, ktorými majú rovnaké záujmy.

LED žiarovky do automobilov: Všetko, čo potrebujete vedieť o LED žiarovkách do automobilov

Základy, o ktorých by ste mali vedieť pri kúpe LED žiaroviek

Prečítajte si náš blog o tom, čo všetko by ste mali vedieť o LED žiarovkách. Krátke, prehľadné zhrnutie základných poznatkov od LEDIST.

Kontaktujte nás

15 + 4 =

Kontaktujte LEDIST.sk
Skvelá správa, získajte dopravu zadarmo!

Skvelá správa, získajte dopravu zadarmo!

Dopravu zadarmo ponúkame všetkým klientom a nepodmieňujeme ju prihlásením sa na odber noviniek, informácii a tipov.

Budeme sa ale tešiť, ak ostaneme spolu v kontakte a potvrdíte aj odber noviniek.

Použite kód VITAJTE a doprava zadarmo je Vaša!

Gratulujeme získali ste dopravu zadarmo!

Pin It on Pinterest

Share This